Jak najłatwiej zarezerwować nocleg?

Jak najłatwiej zarezerwować nocleg?
Photo by 6719005/ Pixabay

Rezerwacja noclegu często bywa stresująca. Czasem wypadnie nam jakaś niespodziewana podróż służbowa albo zamarzymy wyskoczyć w miejsce, w którym dawno nie byliśmy. Wtedy potrzebujemy szybko znaleźć jakiś nocleg, ponieważ jest on nam niezbędny. To od niego będzie zależało powodzenie naszego planu. By móc spokojnie zrealizować swój plan, chcielibyśmy szybko znaleźć brakujący w nim element. Gdzie w dzisiejszych czasach najłatwiej i najszybciej wszystko znaleźć? Oczywiście w Internecie. Także nocleg na ostatnią chwilę łatwo można znaleźć przez odpowiednie portale i narzędzia internetowe. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Nocowanie.pl

Jest to bardzo praktyczny i wielofunkcyjny portal. Wysyłając zapytanie o nocleg, możemy je wysłać automatycznie do wielu obiektów. Wystarczy, że w wyszukiwarce uzupełnimy nasze preferencje dotyczące noclegu i portal wyśle je do obiektów w nim się znajdujących. Po jakimś czasie otrzymamy odpowiedzi na adres e-mail. Jeśli jakiś obiekt jest wolny danym terminie, prześle do nas swoją ofertę wraz z ceną. Wtedy możemy rozpocząć konwersację z obsługą i rozwiać tym samym wszystkie wątpliwości. Po skończonej konwersacji możemy kliknąć ikonę, że udało nam się zarezerwować nocleg lub w inne nam pasujące. Jeśli na przykład zarezerwowaliśmy jednak inny obiekt. Dalsze postępowanie zależy od właścicieli. Często należy wpłacić zaliczkę oraz potwierdzić rezerwację kilka dni przed przyjazdem. Z właścicielami można umówić się indywidualnie, co jest bardzo elastyczne.

Booking.com

Bardzo zbliżony w funkcjonowaniu jest portal Booking.com. Cała procedura odbywa się bardzo podobnie, jednak na bookingu dokonujemy rezerwacje przez portal i od razu pobierana jest opłata za nocleg. Ma to swoje konsekwencje, gdy chcemy taką rezerwację zmienić lub anulować, ponieważ różne obiekty mają swoje zasady ustalone na portalu. Często też taka anulacja jest na przykład niemożliwa i wtedy tracimy całą sumę, którą wpłaciliśmy. Dlatego przed dokonaniem wpłaty, warto bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą danego obiektu noclegowego i w razie wątpliwości wybrać inny. Niepodważalną zaletą portalu jest jego przejrzystość i łatwość w obsłudze oraz ogromna baza obiektów w różnych cenach, dlatego znalezienie noclegu nie sprawia większego problemu. Szukanie ułatwią filtry, które można łatwo zmieniać do swoich potrzeb.

Nocleg – Couch Surfing

Jest to dość nowy pomysł na rynku, ponieważ działa od lat dwutysięcznych. Couch Surfing jest to serwis internetowy, dzięki któremu można zaoferować darmowe zakwaterowanie lub znaleźć osoby oferujące nocleg we własnym domu, lub mieszkaniu. Portal ten jest międzynarodowy, można więc znaleźć nocleg w każdym zakątku świata. Główną zaletą tego sposobu szukania noclegu jest jego ekonomiczność. Właściwie to nocleg można znaleźć za darmo, często z możliwością odrobienia go u siebie. To bardzo wygodne i sprzyja budowaniu przyjaźni. Dodatkowym atutem jest fakt, że często osoby udostępniające nocleg w ramach Couch Surfingu proponują oprowadzanie oraz pokazują kulturę danego kraju od środka. By zapisać się do portalu, należy założyć profil i uzupełnić w nim jak największą ilość informacji.