Polskie miasta, które warto odwiedzić

Polskie miasta, które warto odwiedzić

Polska to kraj pełen wspaniałych miast, które przyciągają turystów z kraju oraz zagranicy. Każde z nich posiada swoje unikatowe miejsca i cechy.

Przedstawiamy kilka interesujących polskich miast.

Kraków – polskie miasto królów

Chcąc wymienić najciekawsze polskie miasta, nie sposób nie wspomnieć o dawnej stolicy kraju, o Krakowie. Główną atrakcją tego interesującego punktu na mapie Polski jest Wawel. Ten potężny zamek stanowi cel turystyczny dla dziesiątek tysięcy turystów rocznie.

Będąc w Krakowie, należy też odwiedzić Rynek Główny z Kościołem Mariacki i Sukiennicami. Ponadto, warto się wybrać do urokliwej dzielnicy Kazimierz, jak również na legendarny Kopiec Kościuszki.

Polskie miasto z pięknym rynkiem – Wrocław

Kolejne ciekawe miejsce w Polsce to nieustannie rozwijający się Wrocław. Warto odwiedzić najstarszą część tego miasta, czyli Ostrów Tumski. Można tam podziwiać gotycką katedrę z XIV wieku oraz przejść się po słynnym moście zakochanych.

Inna popularna atrakcja to wrocławskie Zoo. Nie brakuje w nim takich wspaniałych zwierząt jak wielbłądy, zebry, żółwie błotne, a nawet krokodyle nilowe. Ponadto, wycieczka do Wrocławia wiąże się z możliwością podziwiania Panoramy Racławickiej znajdującej się w tamtejszym Muzeum Narodowym.

Inne interesujące polskie miasto – Szczecin

Szczecin to nieco mniej oczywisty, ale równie ciekawy wybór. W mieście znajduje się renesansowy Zamek Książąt Pomorskich, w którym obecnie odbywają się różne wydarzenia kulturalne. Poza tym można tam odwiedzić słynne Muzeum Techniki i Komunikacji, które przypadnie do gustu miłośnikom motoryzacji.

Kolejne ciekawe miejsce to Bulwary Szczeciński pozwalające na spacer wzdłuż Odry oraz chwile relaksu w klimatycznych knajpkach.