Nieznane Włochy

Nieznane Włochy

Włochy są bardzo popularnym kierunek turystycznym, jednak znaczna większość osób odwiedzający ten kraj skupia się na Rzymie, Mediolanie, Wenecji czy Florencji. Te cztery miasta rocznie odwiedza prawie 30 milionów turystów. Na półwyspie Apenińskim jest jeszcze wiele miejsc, których turyści nie zakłócają.

Civita di Bagnoregio

To miasto znane jako „umierające miasto”, ale niezwykle piękne. Położone jest szczycie klifu i dotrzeć tam można tylko pieszo. Civita di Bagnoregio jest warte odwiedzin w każdą porę roku, bo i zimą kusi swoim pięknem.

Ogród Ninfa

Niepopularne miejsce nawet wśród Włochów. Ogród Nimfa to ruiny średniowiecznej osady i park krajobrazowy. Wystarczającą zachętą do odwiedzenia tego miejsca jest uznanie go przez dziennikarzy Washington Post za najpiękniejszy ogród na świecie.

Ivrea

Ivrea położona jest w Piemoncie w prowincji Turyn. Słynie z karnawału historycznego, którego tradycje sięgają 1808 roku, podczas karnawału każdego roku odbywa się bitwa pomarańczy, czyli po prostu obrzucanie się pomarańczami. Poza tym w miasteczku znajdują się zabytkowe budynki i piękne jeziora.

Apulia

W Apuli znajduje się średniowieczny zamek Castel del Monte, który zaliczany jest do największych osiągnięć architektonicznych we Włoszech. To zamek na odludziu, zbudowany na wzniesieniu z dala od innych ważnych obiektów czy szlaków.

Cingoli

Cignoli to wyjątkowa propozycja dla osób, które lubią podziwiać krajobrazy. To wioska na wzgórzu nazywana „tarasem regionu Marche”. Zawdzięcza to nazewnictwo widokowi na górę Cornero i Adriatyk.