Odkryjmy Bałkany

Odkryjmy Bałkany

Bałkany to niezwykle urokliwy i piękny region w Europie. Jest tam wszystko: góry, jeziora, morza. Ogrom atrakcji i miejsc, które trzeba zobaczyć. A niewątpliwie na półwyspie bałkańskim jest mnóstwo miejsc, w których można się zakochać.

Jezioro Bled

to chyba najbardziej znane miejsce w Słowenii. Jezioro Bled jest istną wizytówką kraju, a dzięki źródłom termalnym jednym z najcieplejszych alpejskich jezior. Temperatura wody w tym jeziorze może przekraczać 20 °C. Można tutaj popływać, wypożyczyć sprzęt do pływania i udać się na wyspę Blejski Otok lub po prostu pospacerować wokół jeziora, co także może być niezapomnianym wspomnieniem.

Mostar

Mostar to chyba pierwsze skojarzenie z Bośnią i Hercegowiną, a z Mostarem kojarzy nam się głownie Stary Most, który stał się symbolem miasta. Most został wybudowany w 1566 roku przez Turków i jest przykładem architektury osmańskiej, nie jest więc niespodzianko to, że jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ochryda

To bardzo urokliwe miasto położone nad jeziorem ochrydzkim na południowym zachodzie Macedonii Północnej. Pierwszy raz nazwa „Ohrid” padła już w 879 roku, ale miasto istniało już wcześniej. W 1980 roku razem z jeziorem zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W tym pięknym mieście z wąskimi uliczkami warto zobaczyć cerkiew świętego Jana z Kaneo z panoramicznym widokiem na jezioro czy fortecę cara Samuela, ale atrakcji w Ochrydzie jest znacznie więcej.