Piękno Skandynawii

Piękno Skandynawii

Wakacje kojarzą się z latem, plażą i upałem, ale coraz bardziej na popularności zyskuje Skandynawia. Zapierająca dech w piersiach przyroda, niezwykła kultura i piękne miasta to wszystko zobaczymy w krainie Wikingów. A jeśli odłożymy wakacje na okres zimowy, będziemy mieli okazję do zobaczenia zorzy polarnej, a tego widoku nie da się zapomnieć.

Dania

Do najpopularniejszych atrakcji w tym kraju należy park rozrywki Legoland, w którym każdego roku pojawiają się nowe rozrywki, w Zamku Rosenborg aktualnie mieści się muzeum, ale kiedyś był rezydencją królów Danii. Warto również odwiedzić Nyhavn, jest to ulica i kanał w Kopenhadze, a spacer tymi ulicami długo się wspomina. Wartymi zobaczenia są też Ogrody Tivoli i Pałac Frederiksberg. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w skład Danii wchodzą Wyspy Owcze i Grenlandia zakres zwiedzania znacznie się powiększa.

Norwegia

Jeśli chodzi o kraje Skandynawskie, Norwegia jest najczęściej odwiedzanym przez turystów krajem. Dzika, nietknięta przez człowieka przyroda kusi swym pięknem, a biura podróży organizują wycieczki z dala od miejskiego zgiełku skuterami śnieżnymi czy psimi zaprzęgami, a na taką wycieczkę warto udać się nocą pomiędzy październikiem a kwietniem, kiedy są duże szanse na zobaczenie zorzy. Nie da się ukryć, że turystów najbardziej tutaj interesują fiordy, czyli polodowcowe zatoki.

Szwecja

Szwecja oferuje atrakcje, które na pewno warto zobaczyć. W Sztokholmie znajduje się największy zamek na świecie Kungliga Slottet, w którym wciąż rezyduje król. Na przedmieściach stolicy znajduje się pałac renesansowy Drottningholm, który także jest rezydencją króla. W Falun mieści się kopalnia miedzi, która w 2001 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a łączna długość korytarzy tej kopalni to aż 80 kilometrów. W regionie Dalarna jest Jezioro Siljan, znajdujące się w kraterze powstałym po uderzeniu meteorytu. Do Szwecji należy największa wyspa na Morzu Bałtyckim, Gotlandia, która również warto zwiedzić.