Zalety audiobooków

Zalety audiobooków

Chcemy poczytać książkę, ale w ciągu dnia brakuje na to czasu, a później jesteśmy zbyt zmęczeni? Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tym mogą być audiobooki, czyli po prostu książka przeznaczona do słuchania, a na założenie słuchawek zawsze znajdziemy czas.

Słuchanie w tle

Podczas wielu czynności, jakie każdego dnia wykonujemy, słuchamy muzyki. Zamiast ulubionej muzyki, możemy włączyć nagranie z książki, która mieliśmy w planach przeczytać. Można to zrobić podczas sprzątania, gotowania czy jazdy samochodem.

Odpoczynek dla oczu

Co prawda badania dowiodły, że czytanie nie ma wpływu na jakość wzroku, ale na pewno ma wpływ na ich zmęczenie, a to skutkuje zaczerwienieniem oczu i bólami głowy. Dzięki audiobookom damy odpocząć naszym oczom.

Wpływ lektorów na wyobraźnię

Czytając książki, w głowach tworzymy sobie świat, który autor namalował słowami. Na swój sposób możemy sobie wyobrazić występujące w literaturze postacie, ale lektor swoją ekspresją czy barwą głosu może nam przedstawić postać w zupełnie inny sposób.

Nie zajmuje miejsca

Do słuchania audiobooków wystarczy nam telefon, który i tak zawsze mamy przy sobie, więc nie musimy szukać miejsca opasły tom, chyba że brakuje nam miejsca na dysku w naszym urządzeniu.