Przygotuj się do sprzedaży niepotrzebnych ubrań!

Przygotuj się do sprzedaży niepotrzebnych ubrań!

Jeśli masz w szafie zbędne ubrania, to weź pod uwagę ich sprzedaż. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą uniknąć marnotrawstwa. Wyrzucanie do kosza odzieży w dobrym stanie jest kompletnie bez sensu. Być może zostanie ona wykorzystana przez kogoś innego. Dodatkowym atutem jest możliwość odzyskania części zainwestowanej gotówki. Nie masz pojęcia, jak skutecznie przygotować się do sprzedaży? Sprawdź poniższe porady, które z pewnością będą stanowić spore wsparcie!

Wybór portalu sprzedażowego

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego portalu sprzedażowego. Należy sprawdzić, który z nich oferuje najkorzystniejsze warunki współpracy. W pierwszej trójce jest OLX, Vinted oraz Allegro. Nie potrafisz nadawać paczek? Jest to bardzo proste, więc warto spróbować. Jeśli jednak obawiasz się nieprawidłowości, to wystaw ogłoszenie lokalne  (odbiór osobisty). Musisz jednak przemyśleć, gdzie dojdzie do zawarcia transakcji. Zapraszanie obcych osób do mieszkania nie jest najmądrzejszym pomysłem. Bezpieczniej umówić się w np. galerii handlowej.

Wykonanie zachęcających zdjęć

Efektowne zdjęcia proponowanych produktów, to połowa sukcesu! Ważne jest jednak to, aby ukazać stan odzieży i akcesoriów. Zatajanie wad nie działa na korzyść sprzedającego, więc należy wystrzegać się takich praktyk. Dobrze jest posiadać manekin – warto wiedzieć, że konstrukcję używaną można zakupić za kilkanaście złotych. Jeśli ubrania leżą na sylwetce nienagannie, to mile widziane są zdjęcia na osobie. Dzięki nim kupujący może sobie wyobrazić, jak dany ciuch będzie prezentował się na nim. Zakładanie zbyt małych/dużych ubrań nie jest jednak wskazane, gdyż w ten sposób można uzyskać skutki odwrotne do zamierzonych.

Uczciwa wycena produktów

Wycena sprzedawanych przedmiotów nie jest łatwym zadaniem. Należy sprawdzić, ile kosztują podobne rzeczy. Niestety – konieczne jest dopasowanie się do stawek „rynkowych”. Nie można przesadzać w drugą stronę. Bardzo tanie rzeczy często są z automatu odrzucane przez kupujących, którzy obawiają się mankamentów.