Wybielanie zębów domowymi sposobami

Wybielanie zębów domowymi sposobami
Photo by Claudio_Scott/ Pixabay

Kto z nas nie marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu? Białe i zdrowe zęby są dziś bardzo pożądane, ponieważ dodają atrakcyjności oraz pewności siebie. Niestety dla wielu z nas marzenie to pozostaje nieosiągalne. Wiele osób zmaga się z nieatrakcyjnym kolorem uzębienia. Zmienia się też ono z wiekiem, na skutek zużywania się szkliwa. Na rynku dostępnych jest wiele metod wybielania, jednak nie zawsze są one skuteczne i dostępne dla przeciętnego konsumenta. Przyjrzyjmy się więc domowym sposobom na wybielanie zębów.

Po pierwsze profilaktyka

Aby cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem należy przede wszystkim zacząć od prawidłowej i regularnej higieny jamy ustnej. Zęby powinniśmy myć minimum dwa razy dziennie nie mniej niż dwie minuty. Jeśli w trakcie dnia pijemy dużo kawy lub ciemnej herbaty, warto także umyć zęby po tych napojach. Zostawiają one na szkliwie bardzo widoczne przebarwienia. Po umyciu można zastosować płyn do jamy ustnej, który dopełni naszą higienę.

Wybielanie zębów- soda oczyszczona

Abu uzyskać efekt śnieżnobiałego uśmiechu można użyć sody oczyszczonej. Ma ona właściwości ścierne i doskonale radzi sobie z przebarwieniami na powierzchni zębów. Niestety nie poradzi sobie z głębszymi, starszymi przebarwieniami. W trakcie jej używaniu możemy tylko wizualnie poprawić wygląd naszych zębów. Powinno się jednak nie przesadzać z jej używaniem, gdyż częste stosowanie może uszkodzić naturalne szkliwo.

Olej kokosowy dobry na wybielanie zębów

Uniwersalnym produktem, który pomoże w uzyskaniu pięknego uśmiechu, jest olej kokosowy. Należy płukać nim zęby codziennie rano, najlepiej na czczo przez około kwadrans. Najlepsza proporcja to łyżeczka oleju na jedno płukanie. Pierwsze efekty widać już po tygodniu regularnego płukania. Możemy też dodać go do naturalnej pasty, której wykonanie jest banalnie proste. Olej mieszamy z sodą oczyszczoną w ilości 1:1 i dodajemy olejek eteryczny.

Wybielanie kurkumą

Zęby można wybielić także innym składnikiem, który jest często dostępny w wielu polskich kuchniach. Mowa tu o kurkumie, która swoje korzenie ma w Indiach. Niektórzy mogą nie chcieć do końca dać wiarę temu patentowi, z powodu żółtego koloru przyprawy. Niemniej kurkuma poza swoimi właściwościami przeciwutleniającymi, także wybiela zęby.

Płukanie octem jabłkowym

Kolejną naturalną metodą uzyskiwania pięknego uśmiechu, jest płukanie jamy ustnej octem jabłkowym. Plusem jest to, że często taki ocet mamy również w kuchni. W przypadku octu składnikiem, który powoduje wybielanie, jest kwas octowy. Należy jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z jego używaniem, ponieważ zbyt często używany może rozmiękczać szkliwo uzębienia. Warto stosować go rozcieńczając z wodą parę razy w tygodniu.

Węgiel aktywny z apteki

Równie skutecznym co poprzednie propozycje, okaże się węgiel aktywny dostępny w aptekach. Wybiela on zęby dzięki swojej zdolności pochłaniania zanieczyszczeń oraz delikatnym mechanizmom ścierania osadu nazębnego. Najwygodniej będzie kupić węgiel w kapsułkach. Zęby można myć nim bezpośrednio, a także dodawać do pasty. Efekty będą zauważalne od pierwszego użycia. Nie zaleca się jednak stosowania tej metody osobom o wrażliwym uzębieniu.