Zumba- zajęcia dla spragnionych zabawy

Zumba- zajęcia dla spragnionych zabawy

Zumba staje się coraz bardziej popularną rozrywką. Większość siłowni w swojej ofercie ma aktualnie zajęcia zumby. Niektórzy idą, żeby zobaczyć, bo słyszeli, że to całkiem fajna zabawa. Czym jest ta fajna zabawa? Zumba, to połączenie tańca z aerobikiem. Często wplatane są w nią również elementy pracy nad partiami mięśni. Jedną z zalet uczestniczenia w takich zajęciach jest redukcja tkanki tłuszczowej. Zajęcia zumby śmiało można zaliczyć do ćwiczeń cardio. W trakcie regularnych ćwiczeń łatwo można zobaczyć zmiany w sylwetce. Nie tylko tracimy kilogramy, ale nasza sylwetka nabiera też ładnych kształtów. Zajęcia zumby to kompleksowa dawka dobrego samopoczucia wraz z pięknym wyglądem.

Czy tylko zajęcia?

Będąc już na którychś zajęciach zumby, przyszła mi do głowy myśl, że każdy trener lub trenerka, mają niesamowitą energię. I ta energia udziela się także ćwiczącym. Uśmiechnięci, tryskają optymizmem. Widać i czuć, że kochają to co robią. Nie sposób nie zarazić się tym dobrym humorem. Kroki nie są bardzo skomplikowane, ale na początku każdemu się myli. Dlatego na pierwszych zajęciach dostajemy pełne prawdo do gubienia się, bo zajęcia te mają być przede wszystkim przyjemnością, a na precyzję przyjdzie jeszcze czas. Muszę przyznać, że właśnie najwięcej radości miałam, gdy gubiłam kroki i szłam w zupełnie inną stronę niż większość sali. Nikogo to jednak nie dziwiło, bo każdy skupiony był na własnych próbach. Tak, na zumbie zdecydowanie można nauczyć się śmiać z samego siebie i nabrać dystansu do swoich niedoskonałości.

Zumba – impreza w stylu fitness

Klimat imprezy bezsprzecznie dopełnia na zajęciach zumby muzyka. Latynoskie rytmy w stylu: marengo, salsy, cumbi, reggetonu, flamenco, samby czy tańca brzucha przeniosą nas do słonecznej, roztańczonej Ameryki Południowej. Głośna, energiczna muzyka pozwala poczuć się jak na prawdziwej imprezie. Taneczne kroki porywają ciało do tańca. Nie trzeba posiadać umiejętności tanecznych, by ćwiczyć zumbę i dobrze się przy tym bawić. Wspaniała atmosfera otworzy w nas tanecznego ducha. Pozytywne rytmy wyzwolą dobrą energię, a humor nie opuści nas przez całe zajęcia, aż do końca dnia. Po wyjściu poczujemy się, jak gdybyśmy wyszli z udanej imprezy ze znajomymi. Całość dopełniają często kolorowe stroje i uśmiechy uczestników.

W szczęśliwym ciele szczęśliwy duch

Zajęcia zumby to zastrzyk dobrej zabawy, ale zyskujemy nie tylko zabawę. Po takich zajęciach nasze samopoczucie na długi czas jest pozytywnie naładowane. Generuje to dobre zmiany w życiu codziennym. Ruch znacznie obniża kortyzol, poziom stresu. Jeśli kilka razy w tygodniu będziemy uczestniczyć w zajęciach, staniemy się znacznie bardziej odprężeni. Wpłynie to dobrze na nasze kontakty z najbliższymi oraz dalszym otoczeniem. Z pewnością zaczniemy się częściej uśmiechać, już na samą myśl o zbliżających się zajęciach. Aktywność fizyczna wyzwala w naszym organizmie endorfiny, hormon odpowiedzialny za uczucie zadowolenia. Obniżony poziom stresu i pozytywnie naładowany układ nerwowy, sprawią, że zaczniemy czuć się lepiej.