Czy warto zainwestować w smartwatch dziecięcy?

Czy warto zainwestować w smartwatch dziecięcy?

Nowoczesne technologie stanowią nie tylko źródło rozrywki, ale również ułatwiają życie. Wielu rodziców zastanawia się, czy warto zainwestować w smartwatch dziecięcy. Inteligentny zegarek posiada wiele przydatnych funkcji, które wykorzystywane są niemal każdego dnia. Akcesorium może również poprawić poziom komfortu oraz bezpieczeństwa. Nieprawdą jest, że dzieci nie powinny korzystać z udogodnień XXI wieku. Trzeba wziąć pod uwagę, że obyczaje się zmieniają. Nikogo nie dziwi przedszkolak biegle obsługujący tablet lub laptop. Wiadomym jest, że najmłodsi są ciekawi nowoczesnych gadżetów. Nie będą one stanowić żadnego zagrożenia – podstawą jest kontrola rodzicielska.

Czy smartwatch jest potrzebny dziecku?

Prawdą jest, że dziecko może żyć bez smartwatcha. Dotyczy to również telefonu, laptopa, konsoli do gier czy też telewizora. Trzeba jednak uwzględnić, że maluch zupełnie inaczej postrzega rzeczywistość. Nawet dorośli potrafią cieszyć się z nowego gadżetu i przez wiele godzin odkrywać jego funkcje. Odcięcie dziecka od technologii nie stanowi rozwiązania problemów związanych z np. słabymi wynikami w nauce. Ważne jest jednak to, aby ustalić zasady korzystania z akcesorium, które będą satysfakcjonujące dla obu stron.

 1. Aktywność dziecka musi być kontrolowana przez osobę dorosłą. Nigdy nie wiadomo, gdzie czai się zagrożenie. Nieograniczony dostęp do internetu nie jest dobry pomysłem.
 2. Decydując się na smartwatch dziecięcy z systemem Android lub iOS można korzystać z darmowych aplikacji do kontroli rodzicielskiej. Dzięki niej osoba dorosła posiada zdalną władzę nad inteligentnym zegarkiem swojej pociechy. Rodzic może decydować o tym, jakie aplikacje będą mogły zostać zainstalowane. W dowolnym momencie może dezaktywować dostęp do internetu. Dodatkowym plusem jest opcja monitorowania aktywności dziecka w czasie rzeczywistym.
 3. W przypadku starszych dzieci, które zbliżają się do okresu nastoletniego, warto jest wykazać się zaufaniem. Nie oznacza to jednak całkowity brak kontroli! Warto jednak pamiętać, że młodzież ma prawo do zachowania prywatności.
 4. Smartwatch dziecięcy może poprawić poziom bezpieczeństwa smyka. Jest to szczególnie ważne dla rodziców, którzy z różnych przyczyn martwią się o swoją pociechę, gdy znajduje się poza domem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dziecko zabrało zegarek ze sobą do szkoły.
 5. Niejeden maluch ma problem z tym, aby wszędzie nosić ze sobą telefon. Wielu kilkulatków nie posiada własnego smartfona. Rodzice chcą mieć stały kontakt z dziećmi, tak aby mieć pewność, że nie grozi im niebezpieczeństwo. Smartwatch może to ułatwić! Niezaprzeczalnym plusem jest możliwość założenia go na rękę. Nie trzeba obawiać się, że akcesorium będzie przeszkadzać w zabawie. Po czasie obecność gadżetu jest niemal nieodczuwalna.

Smartwatche dziecięce z nawigacją GPS

Dużym zainteresowaniem rodziców cieszą się smartwatche dziecięce z nawigacją GPS. Dzięki nim namierzenie dziecka nie będzie stanowić żadnego wyzwania. Wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby sprawdzić położenie użytkownika. Wiadomym jest, że w pewnym wieku śledzenie każdego kroku dziecka nie jest mile widziane. Prawdą jest jednak to, że tylko nieliczni kontrolują swoją pociechę non stop. Inteligentny zegarek z lokalizatorem jest prawdziwym wybawieniem, jeśli maluch znajduje się poza domem, a rozładował mu się telefon. Rodzic nie musi odchodzić od zmysłów – wystarczy zweryfikować, gdzie obecnie znajduje się smyk. Akcesorium poprawia poziom bezpieczeństwa, a dla dziecka stanowi przede wszystkim źródło rozrywki. Sprawia to, że obie strony są w pełni zadowolone!

Zegarki dla dzieci z kartą SIM/e-SIM

Nie każdy wie, że w sprzedaży dostępne są inteligentne zegarki z kartą SIM lub e-SIM. Stanowią one znakomitą alternatywę dla smartfona. Wiadomym jest, że nie każdy maluch może posiadać telefon. Jest to urządzenie dość drogie, które łatwo zgubić lub uszkodzić. Ponadto, w zdecydowanej większości szkół dzieci nie mogą przynosić ze sobą smartfonów. Nie oznacza to jednak braku możliwości kontaktu! Smartwatch z funkcją dzwonienia oraz odbierania połączeń to prawdziwa gratka dla rodziców, którzy poszukują funkcjonalnych gadżetów. Trzeba pamiętać, że w dzisiejszych czasach każda karta SIM musi zostać zarejestrowana. Na szczęście można tego dokonać w niemal każdym punkcie handlowym lub drogą internetową. Ważne jest, aby wybrać korzystną ofertę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by umożliwić dziecku korzystanie z internetu (nie tylko sieci Wi-Fi). Miesięczna opłata uzależniona jest od wielu czynników. Średni koszt to 20-30 zł/miesięcznie.

Jaką kwotę przeznaczyć na zakup smartwatcha dziecięcego?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie, gdyż każdy posiada zupełnie inny budżet. Warto także uwzględnić oczekiwania wobec gadżetu. Z pewnością lepiej odpuścić najtańsze zegarki niezweryfikowanych marek. Najczęściej są one produkowane ze słabych, podatnych na uszkodzenia komponentów. Takie urządzenie już po kilku tygodniach nie będzie nadawało się do użytku. Znacznie lepszą opcją jest polowanie na promocje oraz wyprzedaże. Godny polecenia smartwatch dziecięcy można zakupić już za 100-150 zł. Nieprawdą jest, że trzeba posiadać ogromny budżet! Przed podjęciem decyzji zakupowej dobrze zapoznać się z opiniami, które zostały wystawione przez użytkowników. Dzięki nim można poznać nie tylko zalety, ale również wady konkretnego modelu. Zakup przez internet zwykle opłaca się bardziej. Ważne jest jednak to, aby rozsądnie wybrać e-sklep, w którym zostanie złożone zamówienie!

Czy miejsce zakupu smartwatcha ma znaczenie?

Oferta sklepów stacjonarnych z elektroniką jest zwykle mocno ograniczona. Oczywiście istnieje możliwość zakupu wysokiej jakości zegarka dziecięcego, jednak jego cena może być zawyżona. Nie ma sensu przepłacać! Zakup przez internet wydaje się być o wiele bardziej ekonomiczny. Istotne jest jednak to, aby postawić na znany i ceniony e-sklep, który można zweryfikować. Przed złożeniem zamówienia trzeba sprawdzić, czy proponowane urządzenia są w pełni oryginalne. Nie bez znaczenia jest również polityka reklamacji, wymiany lub zwrotu. Bywa tak, że po otworzeniu paczki towar nie spełnia naszych oczekiwań. W takiej sytuacji można go zwrócić w ustalonym terminie (minimum 14 dni od daty otrzymania przesyłki). Istotne jest jednak to, aby zegarek nie był używany. Musi on posiadać wszystkie zabezpieczenia oraz opakowania. W innym przypadku zwrot może zostać odrzucony, a gotówka nie zostanie zwrócona.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru smartwatcha dla dziecka?

Wybierając odpowiedni smartwatch dla dziecka dobrze jest wziąć pod uwagę rozmaite czynniki. Nie istnieje model, który w absolutnie każdym przypadku sprawdzi się tak samo dobrze. Bywa tak, że inteligentny zegarek to chwilowa zachcianka, która szybko się znudzi. W takiej sytuacji zainwestowanie kilkuset złotych wydaje się być kompletnie bez sensu. Jeśli maluch już po kilku tygodniach straci zainteresowanie gadżetem, to można rozważyć jego odsprzedanie. To prosty sposób na to, aby odzyskać część gotówki.

 • Jakość wykonania – urządzenie eksploatowane przez dziecko jest szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne oraz negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Nie należy oczekiwać od malucha szczególnej delikatności. Właśnie dlatego dobrze jest zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów została wykonana obudowa. Powinna być ona solidna i szczelna. Tylko takie akcesorium przez długi czas pozostanie w nienagannym stanie.
 • Wymiary i waga – w sprzedaży znajdują się smartwatche dla dzieci, które są dedykowane przede wszystkim kilkulatkom. Design może nie przypaść do gustu starszakom. Warto wiedzieć, że wśród zegarków dla dorosłych znajdują się modele zapewniające szeroki zakres regulacji paska. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że będą one odpowiednie dla dziecka. Nie tylko wymiary mają znaczenie – trzeba zwrócić uwagę na wagę. Zbyt ciężki smartwatch może utrudnić codzienne funkcjonowanie, przez co smyk nie będzie chciał go nosić. Najlżejsze są modele z silikonowym paskiem.
 • Wodoodporność – stopień wodoszczelności smartwatcha dziecięcego znajduje się w specyfikacji. Prawdą jest, że zdecydowana większość maluchów nie potrzebuje zegarka, z którym można się kąpać w basenie lub nurkować. Takie urządzenia są dość drogie, więc nie każdy rodzic może pozwolić sobie na zakup. Ważne jest jednak, aby konstrukcja była odporna na przypadkowe zachlapania, do których może dojść podczas mycia rąk lub ulewnego deszczu.
 • Szczelność obudowy – to obudowa odpowiada za ochronę „serca” urządzenia. Priorytetem jest, aby była ona szczelna. Nie może przepuszczać kuchu, piachu i innych zanieczyszczeń z otoczenia. Należy uwzględnić, że dzieci często korzystają z zegarka podczas zabawy.
 • Funkcjonalność – wiele zależy od upodobań i wieku dziecka. Kilkulatek jest zwykle zadowolony z dostępu do gier. Nieco starsi użytkownicy lubią odkrywać nowe funkcje. Chętniej korzystają z trybów sportowych, krokomierza, licznika przebytych kilometrów. Nie można również nie wspomnieć o dostępie do internetu. Za pomocą inteligentnego zegarka można odbierać wiadomości i powiadomienia (np. z mediów społecznościowych). Ciekawym jest, że niektóre modele wyposażone są w aparat. Wiadomym jest, że jakość wykonanych zdjęć lub filmów nie jest powalająca, jednak smyk ma okazję uchwycić ważny dla niego moment.
 • Nawigacja GPS – to podstawa dla rodziców, którzy chcą monitorować aktualne położenie smyka. Lokalizacja jest podawana z wysoką dokładnością. Nie trzeba zastanawiać się, czy dziecko bezpiecznie wraca do domu ze szkoły. W dowolnym momencie można sprawdzić, gdzie obecnie się znajduje.
 • Slot na kartę SIM/e-SIM – smartwatche z funkcją telefonu wydają się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla dzieci, które nie posiadają własnego smartfona. Takich urządzeń nie trzeba parować z telefonem, a więc są niezależne. Zestaw głośnomówiący umożliwia komfortowe prowadzenie rozmów.
 • Czas pracy baterii – częste ładowanie akumulatora jest męczące. Godne polecenia są zegarki, które działają przez kilka dni non stop, a żywotność baterii nie zmniejsza się wraz z upływem czasu.