Jakie rośliny są bezpieczne dla zwierząt?

Jakie rośliny są bezpieczne dla zwierząt?

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stało się posiadanie zieleni w mieszkaniach. W niemal każdym supermarkecie można znaleźć najpopularniejsze rośliny doniczkowe. Coraz więcej sklepów z kwiatami umożliwia zamówienie ich przez internet. Czy wiedzieliście jednak, że istnieją rośliny doniczkowe, które są trujące dla naszych zwierzaków? W szczególności powinni się tym tematem zainteresować właściciele kotów, ponieważ to one często skaczą po meblach i próbują podgryzać to co jadalne. Jeśli nie wiecie czy Wasz zwierzak ma skłonności do zjadania roślin, albo wolicie dmuchać na zimne i nie kupować kwiatków, które mogą mu zaszkodzić to zdecydowanie powinniście zapoznać się z tym tekstem.

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z roślinami doniczkowymi?

Jeśli nie masz w domu dużej ilości roślin i nie wiesz czy poradzisz sobie z utrzymaniem kwiatka przy życiu to pomyśl o takich, które nia mają wielkich wymagań. Jedną z takich roślin jest Chamedora wytworna, czyli łatwo dostępna palma. Nie jest ona wymagająca, na dodatek posiada właściwości oczyszczające powietrze i na dodatek jest bezpieczna dla zwierząt. Jeśli więc Twój kot albo pies postanowi zapolować na poruszające się na wietrze liście to nic się mu nie stanie.

Drugim bezpiecznym dla zwierzaków kwiatkiem jest fiołek afrykański. Możemy znaleźć takie, które kwitną na różowo, fioletowo, biało i niebiesko. Fiołki nie są duże, ale potrafią świetnie ocieplić pomieszczenie, w którym się znajdują.

Kolejną propozycją jest storczyk. Te kwiaty mają ogromną rzeszę fanów, ale również wrogów. U jednych w mieszkaniu rosną jak szalone i nie potrzebują wielkiego zainteresowania. Inni starają się jak mogą, żeby storczyk przeżył i wyglądał ładnie. Jeśli lubicie tego typu rośliny i zastanawiacie się czy są one bezpieczne dla zwierząt to odpowiadamy – tak! Jak najbardziej możecie postawić je na słonecznym parapecie i nic się Waszym zwierzakom nie stanie.

Jakich roślin unikać?

Niestety większość popularnych roślin doniczkowych nie jest dla zwierzaków bezpieczna. Jeśli masz psa, który nie interesuje się kwiatami, albo planujesz postawić je na wysokości to nie musisz rezygnować z sansevierii albo monstery. Jeśli jednak mieszka z Tobą kot, którego interesuje każdy poruszający się listek to lepiej pozbądź się tego rodzaju roślin. Podobnie jest w przypadku draceny albo skrzydłokwiata, które mogą spowodować problemy żołądkowe.