Długie weekendy w 2022 roku – jak zaplanować urlop, żeby jak najwięcej zyskać?

Długie weekendy w 2022 roku – jak zaplanować urlop, żeby jak najwięcej zyskać?

Początek nowego roku to bardzo często czas na wyznaczanie terminu na urlopy. Zawsze wtedy pojawia się pytanie, kiedy warto wziąć wolne, żeby się to najbardziej opłacało. Jest to o tyle ważne, że bez odpoczynku nasz mózg nie funkcjonuje tak, jak powinien. Serwis Pod Lupą pisał na temat tego, jak długi urlop jest najlepszy dla naszego organizmu. Dziś przychodzimy do Was z informacjami, kiedy w 2022 roku są długie weekendy i jak najlepiej wykorzystać swoje wolne dni.

Styczeń

Już na samym początku roku możemy mieć nawet 4 dni wolnego, jeśli wykorzystamy dzień urlopowy 7 stycznia. Jest tak dlatego, że 6 stycznia – święto Trzech Króli, wypada w czwartek. Pamiętajcie, że jeśli dzień ustawowo od pracy wypada w sobotę, to możemy go odebrać w postaci innego wolnego dnia. Tak też jest w przypadku 1 stycznia, więc możecie mieć 4-dniowy weekend bez zużywania ani jednego dnia urlopowego!

Maj

Majówka to jeden z najczęściej wykorzystywanych długich weekendów na odpoczynek. Pogoda jest już zazwyczaj bardzo ładna i często można gdzieś wyjechać. W 2022 roku 1 maja wypada w niedzielę, więc jeśli wykorzystamy dzień urlopowy na 2 maja to mamy ponownie 4 dni odpoczynku!

Czerwiec

W czerwcu najczęściej mamy już iście letnią pogodę i to sprawia, że robienie sobie długiego weekendu przy Bożym Ciele jest świetną okazją. Standardowo święto to mamy w czwartek, tym razem 16 czerwca. Biorąc wolne w piątek 17 czerwca ponownie mamy 4-dniowy weekend. Idealnie, żeby pojechać na jakąś przed wakacyjną wycieczkę.

Sierpień

W 2022 roku 15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, wypada w poniedziałek. Dzięki temu mamy naturalny długi weekend. 3 dni wolnego, bez konieczności wykorzystywania dnia urlopowego, to coś co wszyscy lubimy najbardziej. Jeśli jednak chcecie wykorzystać swoje cenne dni to możecie sobie łatwo przedłużyć urlop.

Listopad

Gdyby nie to, że w listopadzie mamy już jesienną i niesprzyjającą wyjazdom aurę to byłby to doskonały miesiąc. Tegoroczne święto 1 listopada przypada we wtorek. Biorąc więc dzień wolnego 31 października możemy mieć 4-dniowy weekend, w który obskoczymy wszystkie cmentarze. Listopad to też Święto Odzyskania Niepodległości, które w 2022 roku wyskakuje w poniedziałek. Mamy więc po raz kolejny 3-dniowy weekend i nie musimy wykorzystywać swojego urlopu.

Grudzień

W grudniu mamy ukochane Święta Bożego Narodzenia. Tegoroczna Wigilia wypada w sobotę, a pierwszy i drugi dzień świąt w niedzielę i poniedziałek. Mamy więc 3 dni wolnego i dla wielu wolną Wigilię bez konieczności korzystania z urlopu.