Imprezowe gry planszowe, które są warte zainteresowania!

Imprezowe gry planszowe, które są warte zainteresowania!

Gry planszowe są świetną rozrywką zarówno dla dzieci, młodzieży, dorosłych, jak i dla całych rodzin. Trzeba tylko odpowiednio dopasować poziom gry i można spędzić razem cały dzień. Więcej o tym, co daje gra w planszówki pisał portal Humorum. Dzisiaj poruszymy temat imprezowych gier planszowych, które warto wziąć ze sobą na spotkanie ze znajomymi.

Dobble

Być może wiele z Was kojarzy tę grę. Jest to doskonały wybór zarówno dla rodzin, jak i dla grupy znajomych. Najważniejsza jest tutaj spostrzegawczość i umiejętność wyszukiwania właściwych obrazków. Dla mniejszych dzieci warto wybrać grę z edycji: kids. Pamiętajcie, żeby podczas gry odstawić szklanki, które mogą być narażone na zbicie. Im więcej osób do rozgrywki, tym lepiej. Wysokie emocje są gwarantowane!

5 sekund

Kultowa już gra, która doczekała się wielu różnych edycji i wydań specjalnych. Mimo wszystko gwarantuje ona świetną zabawę, bez względu na wiek osób grających. Gra, która sprawia, że trzeba szybko i dobrze myśleć! Świetna dla dzieci, które uczą się skojarzeń. Nie ma też przeciwwskazań, żeby grać w nią na zakrapianych imprezach, wtedy odpowiedzi mogą być nieoczywiste i dosyć zabawne.

Podaj dalej

To jest taki trochę głuchy telefon, ale nie poprzez mówienie, tylko rysowanie! Nie musicie mieć talentu malarskiego, żeby się przy tym świetnie bawić. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że im mniej umiejętności w rysowaniu, tym śmieszniejsza rozgrywka może być! Rewelacyjna gra nie tylko na imprezę, ale też do wypróbowania w gronie rodzinnym.

Tajniacy

Rewelacyjna gra dla paczki znajomych, dzięki której można łatwo sprawdzić jak dobrze się znamy. Gra w skojarzenia, ale takie nieoczywiste. W trakcie gry trzeba być skupionym i umieć myśleć, z drugiej strony, może być też śmiechu co niemiara. Jest to tego typu gra, gdzie rozgrywacie kolejne partie i nie wiadomo kiedy robi się noc!

Taboo

Czyli gra, w której musicie wytłumaczyć drugiej osobie, o jakie słowo Wam chodzi, nie używając przy tym konkretnych słów. Świetnie sprawdza się na imprezach i w gronie rodzinnym. Czasem można płakać ze śmiechu, kiedy słyszy się opowiadane definicje słów.

Polecamy Wam wypróbowanie gier, ponieważ świetnie sprawdzają się nie tylko na imprezach! Coraz częściej można znaleźć gry planszowe w restauracjach i barach, więc nie musicie ich od razu kupować. Doskonała zabawa jest gwarantowana.