Ciekawe gry na telefon – przegląd i propozycje

Ciekawe gry na telefon – przegląd i propozycje
Photo by iTECHirfan/ Pixabay

Właściciele telefonów, zarówno tych z Androidem, jak i iOSem mogą swobodnie pobierać na swoje urządzenia różne ciekawe gry. Sklep Play i Apple Store oferują szeroki wybór różnych produkcji. Niektóre z nich są free to play, dlatego są chętnie pobierane. Wybór jest tak duży, więc chcemy z wami się podzielić listą tych najciekawszych. Sprawdź, które gry wciągną Cię bez reszty.

Gry na telefon – propozycje

Ranking najlepszych produkcji na telefony komórkowe z Androidem i iOSem:

  • FIFA Mobile
  • Animal Crossing: Pocket Camp
  • Clash Royale
  • Call of Duty: Mobile
  • Super Mario Run

Dziś gry mobilne cieszą się niezwykłą popularnością, gdyż każdy z nas ma telefon komórkowy, który wszędzie zabieramy ze sobą. Możemy grać w autobusie, na przystanku, w kawiarni, dlatego w Sklepie Play i Apple Store codziennie pojawia się jakaś nowa gra. Większość z nich nie warto nawet włączać. Są jednak produkcje, przy których można miło spędzić czas.

Gry sportowe – FIFA Mobile (gra free to play)

FIFA Mobile to wydana na platformę AND, iOS i WP gra piłkarska, opracowana przez EA Mobile. Opiera się na budowaniu najlepszej drużyny piłkarskiej, a gracz ma z czego wybierać, ponieważ do wyboru ma 17000 piłkarzy i 30 lig. Nowych zawodników można kupić za pieniądze, które się zarabia podczas gry. Gracz może zarządzać drużyną, opracowywać taktykę gry. Dzięki dobrze dopracowanemu silnikowi mecze są bardzo dynamiczne.

Animal Crossing: Pocket Camp (gra darmowa)

Animal Crossing to seria gier typu symulator życia, wyprodukowanych przez Nintendo. Pocket Camp to pierwsza gra z tej serii na Android i iOS. Na początku gracz musi stworzyć postać – wybiera płeć, kolor włosów, oczu etc. Później zabiera się do rozbudowania własnego obozu na wyspie, w którym będzie mieszkać z zaprzyjaźnionymi zwierzętami. Aby przyciągnąć jak najwięcej gości do swego obozu, musimy zadbać o jedzenie i ładny dom. Gracz zbiera rośliny, łowi ryby, rozbudowuje dom. Wykonuje różne zadania swoich gości.

Clash Royale (gry darmowe)

Clash Royale – gra strategiczna, stworzona w 2016 roku przez studio Supercell. Głównym celem gracza jest zdobycie królewskiej wieży. Gra jest połączeniem tower defense i gry karcianej, dlatego musimy nie tylko niszczyć budowle, lecz także odblokowywać karty podczas rozgrywki. Gracz powinien stworzyć z 8 kart zestaw, który później wykorzysta podczas bitew. Ma do swojej dyspozycji kilka typów kart: jednostki obszarowe, tanki, pojedynczy wojownik. Za każde zburzenie wieży, dostajemy koronę.

Call of Duty: Mobile (free to play)

Call of Duty: Mobile – gra strzelanka, która cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Oferuje wyposażenie, bronie, walki na mapach głównych. Na początku gracz musi wykonać misję treningową. Do grania nie trzeba zakładać konta. Rozgrywka zależy od tego, jaki wybierzesz tryb: battle royale czy zombie. Kilka ogólnych porad:

  • zawsze pozostawaj w ruchu;
  • jeżeli chcesz uzyskać XP, dołącz do klanu;
  • zapoznaj się z mapami, by wiedzieć, w których miejscach ukrywa się wróg;
  • ulepszaj bronie i używaj wślizgu.

Super Mario Run – biegnij Mario, biegnij! (płatna gra)

Super Mario Run to gra, która bazuje się na serii New Super Mario Bros. Akcja toczy się wokół księżniczki Peach, porwanej przez Bowera. Odważny hydraulik musi pokonać 24 poziomy, by ją wyzwolić. Do gry będziesz potrzebował tylko jednego palca. Mario biegnie sobie w prawo, a użytkownik musi jedynie podskakiwać. Gra posiada 2 dodatkowe tryby: toad battle i rally toady. Produkcja ma niesamowitą oprawę graficzną i muzyczną. Super Mario Run to gra zdecydowanie warta polecenia.

Jak widzisz, jest w czym wybierać, a każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak należy pamiętać, że gry potrafią wciągać bez reszty, dlatego warto do nich usiąść, gdy załatwimy wszystkie ważne sprawy.