Jak łatwo sprzedać niepotrzebne rzeczy?

Jak łatwo sprzedać niepotrzebne rzeczy?
Photo by domeckopol/ Pixabay

Bardzo popularny ostatnimi czasy minimalizm jest praktyczny i wygodny. Możemy go spotkać praktycznie wszędzie. Od minimalistycznych krojów odzieży, po taki sam wystrój wnętrz. Warto mieć wokół siebie mniej rzeczy, ponieważ łatwiej jest nam utrzymać porządek. A co idzie za porządkiem, łatwiej zorganizować sobie więcej zaoszczędzonego czasu na przyjemności. Kluczem do porządku jest właśnie posiadanie małej ilości rzeczy. Niestety, niektórzy z nas znają przymus kupienia sobie kolejnego bibelotu lub ubrania. Nie warto robić sobie z tego powodu zbytnich wyrzutów. Jest sposób, który pomoże zrobić ci miejsce na nowe zdobycze. Możesz je łatwo sprzedać. Podpowiadamy jak.

Darmowe portale internetowe

Jednym z najprostszych sposób na sprzedanie niepotrzebnych rzeczy jest wystawienie ich na popularne portale internetowe takie jak: Olx.pl, Allegro.pl lub Gumtree.pl. Zaletą tych portali jest ich ogólna dostępność oraz łatwość wystawiania ofert. Możesz sprzedać tam wszystko. Na większości z nich wystawianie ofert jest darmowe, czasem jednak zdarza się, że będziemy musieli uiścić niewielką opłatę za dodatkowe opcje. I tak Allegro.pl pobiera takie opłaty za wstawienie większej ilości zdjęć lub Olx.pl, kiedy chcemy nasze ogłoszenie wyróżnić wśród innych na portalu. Zaletą tych portali jest możliwość wystawienia komentarza, co może pomóc uchronić się przed potencjalnym oszustwem. W razie problemów podczas transakcji możemy zgłosić to obsłudze, która zajmuje się tym bez pobierania opłat. Tylko portal allegro.pl pobiera prowizję od transakcji.

Pchli targ – tu wszystko możesz sprzedać

Tego rodzaju bazar zazwyczaj odbywa się gdzieś na sporej, otwartej powierzchni, lecz nie zawsze. Duża ilość miejsca sprzyja pojawianiu się większej ilości zainteresowanych zakupem bądź sprzedażą. Jednak targi takie odbywają się również w zamkniętych pomieszczaniach o odpowiedniej wielkości. Często jest to jakaś hala lub szkolna sala gimnastyczna. Warto sprawdzić, gdzie w twojej okolicy odbywają się takie targi, ponieważ sprzedaż na nich jest bardzo prosta. Zazwyczaj można negocjować ceny, a nawet wymieniać się towarami. Na takim targu panuje przyjemna, kameralna atmosfera, która sprzyja udanym transakcjom. Nie ma mowy o oszustwie, ponieważ towar możemy sobie dokładnie obejrzeć od razu. Dzięki temu unikniemy rozczarowania.

Coś dla kobiet

Specjalną aplikacją, przeznaczoną w dużej mierze dla kobiet jest Vinted.pl. Jest to aplikacja, która w większości przeznaczona jest do sprzedawania ubrań. Pod tym kątem zostały stworzone odpowiednie kategorie i podkategorie, a także możliwość podania szczegółów odzieży, którą chcemy wystawić. Do wyboru są dwie opcje. Można albo kupić od razu upatrzoną rzecz, albo skontaktować się ze sprzedawcą w celu zapytania o szczegóły. Wystawianie też jest bardzo proste i nic na nie kosztuje. Musimy tylko spełnić kryteria związane z opisem ubrania, aby inne użytkowniczki mogły łatwo obejrzeć daną rzecz. Na tym portalu można wystawić za darmo, jednak podczas transakcji zakupu, odciągana jest kwota, która służy jako zabezpieczenie w razie nieudanej transakcji. Wtedy obsługa portalu zajmuje się naszą reklamacją.