Domowe sposoby na walkę z bólem gardła!

Domowe sposoby na walkę z bólem gardła!

Zima to czas, w którym bardzo łatwo jest nam się przeziębić. Jednym z bardziej nieprzyjemnych dolegliwości jest ból gardła, który nierzadko może przerodzić się w bardziej poważne zapalenie gardła, lub co gorsza w anginę ropną. Zdecydowanie nie powinniśmy bagatelizować pierwszych jego objawów i zacząć walkę z chorobą jak najszybciej się da. Jeśli szybko odkryjemy problem to możemy spokojnie poradzić sobie z nim domowymi sposobami. Sprawdźmy jakie składniki będą nam do tego potrzebne!

Ziółka

Często polecanym sposobem na walkę z bólem gardła jest robienie płukanek ziołowych. Świetnie sprawdzi się w tym przypadku rumianek i szałwia. Wystarczy łyżkę suszonych ziół zostawić na około 15 minut w szklance wrzątku. Po zaparzeniu i wystudzeniu można spokojnie płukać takim naparem gardło. Pomaga on zlikwidować obrzęk i odkazić gardło.

Miód

Miód jest wychwalanym przez wszystkich produktem i wpływa pozytywnie na nasz organizm. Oczywiście znajduje też zastosowanie w przypadku przeziębienia i bólu gardła. Jest on bardzo dobrym wyborem, ponieważ spowalnia rozwój bakterii i wirusów. Na dodatek ma właściwości łagodzące, więc od razu czujecie ulgę. Pamiętajcie jednak, żeby nie rozpuszczać go w gorącej wodzie, ponieważ przestaje być tak efektywny.

Czosnek

Nie od dziś wiadomo, że czosnek zabija wirusy i bakterie, dlatego warto przemycać go do codziennej diety. W przypadku bólu gardła można zastosować napój, którego przygotowanie zajmie Wam tylko chwilkę, a skutki poczujecie niemal natychmiastowo. W celu przygotowania go musicie przecisnąć czosnek przez praskę i wrzucić do szklanki ciepłego mleka. Taki napój może nie jest najpyszniejszy, ale gwarantuje szybkie uczucie ulgi.

No i na koniec warto dodać, że w przypadku bólu gardła najlepszy jest odpoczynek. Zbyt duże obciążanie organizmu na pewno Wam nie pomoże i sprawi tylko, że jeszcze dłużej będziecie walczyć z przeziębieniem lub chorobą. Polecamy więc ciepły kocyk i jeden z wyżej wymienionych sposobów.